W Studio U22 w ramach „Piątków z Nową muzyką” odbył się przedpremierowy odsłuch i mini koncert formacji art-rockowej Amarok. Grupa założona przez Michała Wojtasa i Bartosza Jackowskiego, 22 czerwca 2017 r. zaprezentowała utwory z płyty „Hunt”.

Najnowsza płyta zespołu zarejestrowana po 12 latach przerwy, zawiera dziesięć utworów zaaranżowanych w klimacie ambientu, hip-hopu i rocka progresywnego. Kompozycje zamieszczone na trzecim albumie zespołu dotykają iluzji bliskości i prawdy, którą karmi nas wirtualna sieć, oraz przypominają zasady i wartości, które powinniśmy pielęgnować, by nie stracić sensu istnienia. Krążek jest już dostępny w sklepach muzycznych, można go również kupić w internecie.

Amarok powstał w 2001 roku. Grupa gra muzykę instrumentalną i rock progresywny. Nazwa formacji pochodzi od jednego z kultowych albumów Mike’a Oldfielda. Artyści czerpią inspiracje z muzyki tego artysty oraz zespołów: Pink Floyd, Massive Attack, Talk Talk i Lunatic Soul. Płyta, podobnie jak poprzednie, została nagrana w warszawskim Serakos Studio.