12 kwietnia w Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie w ramach inicjatywy ZPAV-u – „Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem gościliśmy Arka Jakubika, który zaprezentował przedpremierowy materiał ze swojej pierwszej solowej płyty „Szatan na Kabatach” . Towarzyszyli mu Jakub Galiński i Olaf Deriglasoff.

Spotkanie rozpoczęło się od pokazu teledysku do utworu „Dziś w internecie” , który jest pierwszy singlem zapowiadającym solowy album Arka. Następnie odbyła się rozmowa, którą poprowadził gospodarz Studia U22 – Piotr Welc. Arek, Jakub i Olaf opowiadali o wspólnej pracy nad albumem „Szatan na Kabatach”. Arek Jakubik wyjaśnił skąd pomysł na tytuł albumu i co on oznacza. Muzyk mówił też dlaczego właśnie teraz zdecydował się na wydanie solowego materiału. Rozmowa przerywana była odsłuchem wybranych utworów z najnowszego wydawnictwa artysty. Na zakończenie pierwszej części wieczoru zaprezentowany został kolejny teledysk, tym razem do przedpremierowego utworu „Szatan na Kabatach”.

Podczas drugiej części spotkania zgromadzeni w U22 goście mogli usłyszeć i zobaczyć Arka Jakubika, Jakuba Galińskiego i Olafa Deriglasoffa w akcji. Artyści zagrali kilka utworów na żywo i porwali skromną, ale niezwykle wymagającą publiczność. Przyjaciele muzyków, dziennikarze i inni goście studia razem z Jakubikiem zaśpiewali refren „Szatana na Kabatach”.

Po części oficjalnej artyści złożyli podpisy na ścianie Studia U22. Atmosferę umilił partner spotkania – Wyborowa Pernod Ricard, który serwował drinki na bazie whisky Ballantine’s.

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV