17 Września 2018 roku w  Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie w ramach inicjatywy ZPAV-u – „Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem zaproszeni goście uczestniczyli  w przedpremierowym odsłuchu najnowszego albumu zespołu B.O.K pt. „Symetria”.

Zgromadzeni w Studio U22 dziennikarze oraz zwycięzcy konkursu organizowanego przez serwis TIDAL, mieli szansę wysłuchać nagrań z albumu „Symetria” na cztery dni przed jego oficjalną premierą. Odsłuch odbył się na systemie aktywnych kolumn głośnikowych produkcji Sveda Audioi towarzyszyła mu rozmowa z zespołem B.O.K, którą poprowadziła Kasia Rodek
z Radia Kampus. Grupa stawiła się na spotkanie w składzie: Bisz, Oer, Kay, Dj Paulo, Bartyna, Bromba, Pestkaoraz Pox

„Symetria” to wypadkowa wielu indywidualności, gdzie lider grupy – Bisz, wycofuje się, aby dać pole do popisu pozostałym członkom swojego zespołu. Aranżacja muzyczna oraz ułożenie warstwy tekstowej nie są przypadkowe, a wręcz celowo ,,symetryczne”. Raper podkreślał, że pisał teksty symultanicznie, co oznacza, że wszystkie pomysły na piosenki były uzupełniane wersami równolegle. Nowy album projektu różni się od poprzednich nie tylko warstwą tekstową, ale również muzyczną. Zaproszeni na album goście oraz dodatkowe instrumentarium wyrywają płytę z wszelkich szuflad czy gatunków.

To było dla mnie totalnie nowe doświadczenie, ponieważ musiałem miksować po 80 ścieżek  w jednym utworze. Czasem dochodziły do tego nagrania instrumentów, które grały w tym samym czasie tworząc wspólnie unikatowy feeling danej chwili. To zupełnie inny rodzaj postprodukcji niż ten, do którego przywykłem.– opowiadał OER, odpowiedzialny m.in. za realizatorską stronę nagrań „Symetrii”.

Po zakończeniu oficjalnej części spotkania, zebrani w U22 goście mieli szansę usłyszeć krótki DJ set w wykonaniu jednego z członków grupy B.O.K – Pawła Molendy znanego jako DJ Paulo. Atmosferę spotkania podgrzewał jak zwykle bar Ballantine’sserwujący drinki na bazie swego trunku.

 

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV