Barbara Wrońska w ramach Piątków z Nową Muzyką
Przedpremierowy odsłuch Dom z ognia w Studio U22

Barbara Wrońska i jej pierwszy solowy album „Dom z ognia” byli bohaterami kolejnej odsłony spotkań w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”. Przedpremierowy odsłuch odbył się jak zwykle w Studio U22.

Spotkanie z Barbarą Wrońską i jej solowym wydawnictwem odbyło się na tydzień przed jego oficjalną premierą, zaplanowaną na 9 lutego 2018 roku. Odsłuch płyty uzupełniały opowieści artystki, która przy każdym z prezentowanych utworów, zdradzała kulisy jego powstawania i swoje inspiracje. Barbara Wrońska przyznała, że piosenki znajdujące się na jej pierwszym solowym albumie, w większości powstawały w domowym zaciszu – wszystkie kompozycje i większość tekstów są jej autorstwa. Artystka jest również producentem całości albumu.

Płyta „Dom z ognia” to mój debiut i tak się czuję! Ponieważ to spełnienie mojego wielkiego marzenia, miałam ogromną radość z jej tworzenia. Robiłam ją spontanicznie, intuicyjnie i w zgodzie z tym co czuję. Mierzyłam się na niej z produkcją muzyczną, kompozycją, a także warstwą tekstową jak i śpiewem. Nie było łatwo, ale zależało mi na tym, żeby zabrzmieć inaczej niż dotąd i udało się. Cały album jest przełomem zarówno kompozycyjnym, jak i wokalnym w mojej twórczości. – powiedziała Barbara Wrońska.

Rozmowę z artystką prowadził gospodarz Studia U22 – Piotr Welc.

Podczas piątkowego spotkania, zaprezentowany został również teledysk do utworu „Nie czekaj”, który jest singlem zapowiadającym nowe wydawnictwo artystki.

Ta przebojowa piosenka, w której czuć tęsknotę za polską muzyką z lat 60, przewrotnie połączoną z  nowoczesnymi brzmieniami, pokazuje różnorodność brzmień jakie znajdziemy na pierwszym solowym albumie Barbary Wrońskiej. W teledysku gościnnie wystąpili inni artyści: Katarzyna Nosowska, Paulina Przybysz, Kev Fox i Marcin Staniszewski (Beneficjenci Splendoru).

 

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV