15 stycznia gośćmi Studio U22 była grupa Brodacze Live Act. Artyści zaprezentowali swój debiutancki album pt. #beardoelectro, który swoją premierę w wersji fizycznej będzie miał już 18 stycznia. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video – „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadził je Tomasz Żąda.

#beardoelectro jest pierwszym albumem grupy Brodacze Live Act. Wydawnictwo zawiera 11 utworów utrzymanych w stylistyce electro, zmiksowanej z brzmieniem żywych instrumentów. Nad finalnym brzmieniem płyty czuwał Alex Wharton z Abbey Road Studio. Podczas spotkania, zaprezentowano teledyski do czterech utworów z #beardoelectro: „My Time”, „Spadam Stąd”, „Start Rec” oraz „Suitcase”.

„Graliśmy po nocach – każdy z nas miał jakiś instrument, dlatego też spróbowaliśmy połączyć siły. To była bardzo fajna improwizacja. Uznaliśmy, że warto to wszystko dalej pociągnąć i tak właśnie zawiązała się nasza współpraca” – o początkach grupy opowiedział Wojciech Kucharski, odpowiedzialny w Brodacze Live Act m.in. za gitary oraz wokale.

Singiel „My Time” znalazł się na playliście „Polski Viral 50” – jest to 50 najczęściej odtwarzanych polskich utworów w platformie Spotify. Utwory Brodaczy pojawiają się regularnie w takich stacjach radiowych, jak na przykład: Trójka, Czwórka, czy ChilliZet.

Teledyski promujące #beardoelectro można zobaczyć na oficjalnym kanale zespołu w serwisie YouTube. Link znajduje się tutaj.

Autorem zdjęć jest Darek Kawka/ZPAV