7 grudnia w Studio U22 odbyła się prezentacja utworów stworzonych podczas tegorocznej edycji warsztatów CEE Music Songwriting Camp 2018. Jest to zgromadzenie autorów, służące tworzeniu piosenek w międzynarodowych kooperacjach. Odsłuch utworów został zorganizowany w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video – „Piątki z Nową Muzyką”.

Nowopowstałe utwory są zapisem trwających w dniach 4-7 grudnia w Warszawie warsztatów CEE Music Songwriting Camp 2018. W inicjatywie brało udział blisko 50 artystów nie tylko z Polski, ale także z całego świata. Twórcami muzyki byli między innymi: Marta Gałuszewska, Lanberry, Patryk Kumór, Monika Lewczuk, Siles, czy Wojtek Łuszczykiewicz. Natomiast zagraniczni artyści, którzy wzięli w warsztatach, to: Oceana, Adrian Sina (Akcent), Ash Hicklin (Tiesto, Feder, Tom Dice), Sa

mi Switch (Rudimental, George Kwali, Professor Green) oraz Sky Adams (Kylie Minogue, HRVY, Gorgon City, Sigma, Rizzle Kicks).

Były to największe warsztaty kompozytorskie w Europie Środkowo-Wschodniej. Podczas CEE Music Songwriting Camp 2018 stworzonych zostało około 80 utworów, które zostały zaprezentowane w warszawskim Studio U22. Stworzone piosenki nie ograniczały się do jednego gatunku muzycznego. Podczas odsłuchu można było między innymi usłyszeć elementy muzyki pop, rap, czy elektroniki.

CEE Music Songwriting Camp służy eksportowi i promocji muzyki nie tylko w formie autorskiej, ale także producenckiej. Dzięki warsztatom, polscy uczestnicy zostali zauważeni poza granicami kraju i pojawiają się podczas podobnych inicjatyw, odbywających się w Europie.

Autorem zdjęć jest Darek Kawka/ZPAV