Po raz kolejny inicjatywa ZPAV zaowocowała spotkaniem z wyjątkowymi gośćmi. Tym razem Studio U22 odwiedził Zespół Cheap Tobacco, który opowiedział o swojej najnowszej płycie „Szum”. Spotkanie poprowadził Piotr Baron z Programu III Polskiego Radia.

Spotkanie z Cheap Tobacco i ich najnowszym wydawnictwem odbyło się na niecały tydzień przed jego oficjalną premierą, zaplanowaną na 28 września 2018 roku. Odsłuch płyty poprzedzony został krótkim koncertem zespołu. Dla wszystkich gości był to swoisty dowód, że ta grupa to nie tylko świetni muzycy studyjni, ale również genialnie przygotowani do występów na żywo artyści. Kolektyw wyjawił, że prace nad wspólnym wydawnictwem „Szum” trwały trzy lata.

 „Każdy z nas słucha zupełnie innego rodzaju muzyki. Staramy się, aby to co tworzymy wychodziło z nas swobodnie, nie zastanawiając się nad tym, jaki to konkretnie gatunek. Ważne, aby każdy z nas był z tego zwyczajnie zadowolony” – Skomentowała Natalia Kwiatkowska, główna wokalistka zespołu.

7 lat na scenie, 450 koncertów, świetne teksty oraz niesamowite wyczucie to wystarczający ekwipunek, aby wejść na sam szczyt listy przebojów. Zespół w trakcie trwania swojej kariery zmieniał swój skład, natomiast obecnie Cheap Tobacco liczy cztery osoby: Natalia Kwiatkowska, Robert Kapkowski, Michał Bigulakoraz Bartek Kołodziejski.

Wszyscy uczestniczący w odsłuchu wysłuchali płyty „Szum” na profesjonalnych monitorach od Sveda Audio,a atmosferę całego wydarzenia podgrzewał Ballantine’s serwując drinki na bazie swego trunku.

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV