Wczorajszego, bardzo upalnego popołudnia, mieliśmy okazję gościć na Ujazdowskich jednego z najbardziej rozchwytywanych producentów hiphopowych młodego pokolenia. Kubi Producent pojawił się u nas, by opowiedzieć o swoim zbliżającym się albumie i zaprezentować jego pełną muzyczną zawartość. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z nową muzyką”.

12 czerwca, trzy dni przed oficjalną premierą debiutanckiego albumu Jakuba Salepy, który szerzej znany jest jako Kubi Producent, spotkaliśmy się z artystą, aby porozmawiać o jego pierwszym długogrającym wydawnictwie. Za odpytywanie Kubiego zabrał się dziennikarz muzyczny Bartek Strowski, który na co dzień związany jest m.in. z Newonce oraz CGM, a wszyscy zgromadzeni mieli z kolei okazję w całości wysłuchać materiału zawartego na płycie „+18”.

Beatmaker dzięki swojej ciężkiej pracy i szlifowanego latami talentu, w wieku zaledwie 18 lat jest w przededniu udostępnienia słuchaczom pierwszego solowego projektu. Z pewnością na wyróżnienie zasługuje imponująca liczba „gościnek” – konkretnie trzydzieści cztery – które znalazły się na albumie. Możemy na nim trafić zarówno na najpopularniejszych raperów w Polsce, jak i wschodzące gwiazdy gatunku. Wśród jego gości znaleźli się m.in. Szpaku, Kaz Bałagane, Otsochodzi, Schafter, Gedz, PlanBe, Coals, Solar, KaeN, Borixon, Białas, Malik Montana. Całość płyty jest bardzo intensywna, ale i wyważona. Dominują wyraziste trapowe perkusje, cloudowe wokale oraz ambientowe akcenty. Utwory są doskonale zaaranżowane, a produkcje zaskakujące i dopracowane.

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV