11 czerwca gośćmi Studia U22 byli członkowie zespołu Lady Pank, którzy zaprezentowali swój najnowszy album „LP1” na kilka dni przed jego oficjalną premierą. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadził je Piotr Metz.

Album „LP1” to 13 największych przebojów grupy Lady Pank w zupełnie nowej odsłonie. Te nowe wydawnictwo jest remake’iem debiutu fonograficznego zespołu sprzed 35 lat. Na płycie znalazły się utwory takie jak „Kryzysowa narzeczona”, „Mniej niż zero”, „Zamki na piasku” czy „Vademecum skauta” w wykonaniu znakomitych polskich artystów. Gościnny udział w nagraniu albumu wzięli: Kasia Nosowska, Kasia Kowalska, Lech Janerka, Grzegorz Markowski, Artur Rojek, Maciej Maleńczuk, Tomasz Organek, Krzysztof Zalewski, Piotr Rogucki, Marcin Wyrostek.

Zgromadzeniu w U22 dziennikarze i goście mieli szansę na przesłuchanie przedpremierowego materiału Lady Pank w towarzystwie całego zespołu. Odsłuchowi towarzyszyła rozmowa z artystami, którzy opowiadali o projekcie i współpracy z muzykami biorącymi udział w nagraniu największych przebojów grupy na nowo. W spotkaniu uczestniczył również Marcin Wyrostek, którego można usłyszeć na płycie „LP1” oraz odpowiedzialny za produkcję albumu – Wojtak Olszak.

 

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV