12 lutego w Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem gościem wydarzenia była Ania Karwan, która zaprezentowała przedpremierowy materiał ze swojej debiutanckiej płyty oraz dała krótki koncert na żywo.

Album zatytułowany „Ania Karwan” to pierwsze wydawnictwo artystki i uczestniczki VII edycji programu „The Voice of Poland”, w którym dotarła do finału i została okrzyknięta wschodzącą divą polskiej sceny muzycznej. Na materiał składa się 12 autorskich kompozycji, które są osobistą i szczerą muzyczną opowieścią.

„Wydawało mi się, że zaśpiewam 12 utworów w 3 tygodnie. To był mój cel – przecież to tylko 12 piosenek, a ja zawsze wchodziłam do studia i robiłam wszystko szybko. Wszyło inaczej i 3 tygodnie zmieniły się w 8 miesięcy. Etap nagrywania wokali trwał dłużej niż komponowanie, produkowanie, miksowanie i masterowanie łącznie” – powiedziała Ania Karwan.

Mimo solowego debiutu, wokalistka jest obecna na scenie już od kilkunastu lat, z powodzeniem grając koncerty w Polsce i za granicą oraz współpracując z czołówką polskich artystów, m.in.: Brodką, Edytą Górniak, Pauliną Przybysz, Anią Dąbrowską, Andrzejem Piasecznym, Sidneyem Polakiem, O.S.T.R. i zespołem Afromental.

Debiutancki album Ani Karwan jest dostępny w sprzedaży od 15 lutego. Wydawnictwo promują teledyski do singli „Głupcy” oraz „Czarny Świt”, które można zobaczyć tutaj.

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV