Tym razem w kamienicy przy Ujazdowskich gościliśmy muzyków światowego formatu! Gwiazdą kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką” byli członkowie grupy Editors – Thomas Smith, Justin Lockey oraz Elliott Williams. Artyści zaprezentowali przedpremierowo materiał ze swojej najnowszej płyty „Violence” i dali akustyczny mini-koncert na żywo.

Spotkanie z grupą Editors podzielone zostało na dwie części. Podczas pierwszej z nich odbyła się rozmowa z artystami, którą poprowadził Piotr Metz. Thomas i Justin opowiadali o pracy nad płytą i dylematach, które napotykali na swojej drodze podczas procesu tworzenia nowego materiału. Rozmowa przerywana była odsłuchem utworów z najnowszego albumu grupy – „Violence” na tydzień przed jego oficjalną premierą. Odsłuch odbył się na najwyższej klasy zestawie, w którego skład weszły: odtwarzacz CD/SACD Marantz SA-10, przetwornik cyfrowo – analogowy Lampizator Pacific, przedwzmacniacz Octave, aktywne monitory Sveda Audio blipo wspomagane modułami basowymi Chupacabra.  

Finałem wieczoru był kameralny koncert. Thomas Smith, Justin Lockey i Elliott Williams zagrali 6 utworów w akustycznej wersji – aż trzy z nich pochodziły z przedpremierowego albumu „Violence”. Po zakończonej części oficjalnej Thomas , Justin i Elliott złożyli pamiątkowe podpisy na ścianie U22, a każdy z zaproszonych gości miał szansę na zrobienie sobie pamiątkowych zdjęć i krótką rozmowę z artystami.

Atmosferę spotkania podgrzewał jak zwykle bar Ballantine’s serwujący drinki na bazie tego trunku.

 

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV