Prawdopodobnie najbardziej kontrastowy rapowy duet ostatnich lat, czyli Holak i Frosti Rege byli gośćmi kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką” w warszawskim Studio U22. Raperzy zaprezentowali swój wspólny album „Tego nie widać, to słychać”. Spotkanie odbyło się 18 stycznia w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video, a poprowadził je Wini.

Frosti Rege – przedstawiciel sceny ulicznej, zeszłoroczny debiutant labelu Prosto oraz Holak, artysta z dłuższym stażem zdobywającym coraz większą grupę fanów swojego „pastelowego stylu”. Ich wspólny album „Tego nie widać, to słychać” to 9 utworów inspirowanych muzyką klubową lat dziewięćdziesiątych i osiemdziesiątych – słychać na nim adaptacje brzmień klasycznych maszyn perkusyjnych i syntezatorów. Narracja albumu została oparta o imprezowe doświadczenia obu artystów, którzy podkreślają wartość albumu jako wspólnej całości. Jeśli chodzi o podział kompetencji to nie jest on jednoznaczny, wynika z naturalnego procesu powstawania płyty – nie jest ona odpowiedzią na zapotrzebowanie rynku.

Wydawnictwo jest dostępne w sprzedaży od 18 stycznia. Na „Tego nie widać, to słychać” gościnnie wystąpili: Ten Typ Mes, Jan-Rapowanie oraz Rogal DDL. Płytę promuje klip do utworu „Wuderzeniu”, który można obejrzeć na oficjalnym kanale duetu w serwisie YouTube. Link znajduje się tutaj.

Autorem zdjęć jest Darek Kawka/ZPAV