Zdjęcia: Dariusz Kawka

26 października zaproszeni do Studia U22 goście zapoznali się z debiutanckim wydawnictwem Idy, na dzień przed jego oficjalną premierą. Podczas wieczoru miał miejsce odsłuch całego albumu oraz mini-koncert, podczas którego artystka i zespół wykonali 4 utwory na żywo.

Spotkanie rozpoczęło się od mini – koncertu. Ida wraz z zespołem wykonali pięć utworów z przedpremierowego albumu. Drugą część spotkania rozpoczęła rozmowa z artystką, którą przeprowadził Maciej Muraszko – kompozytor, aranżer, współproducent płyty. Zgromadzeni w U22 goście dowiedzieli się, w jakich okolicznościach powstawał materiał i czym inspirowała się artystka.

Album „Prosta historia” to przepełniona emocjami muzyczna podróż z pogranicza alternatywy, folku i akustycznego popu. Jedenaście autorskich kompozycji doskonale odzwierciedla charakter Idy melancholia i nieskomplikowane melodie przeplatają się z rytmem i energią, tworząc kompilację różnorodną, ale i bezpretensjonalną. W produkcji płyty Idę wspomagał Maciej Muraszko, odpowiedzialny za sukces ostatnich płyt Stanisławy Celińskiej, znany z projektów Psychodancing /Maciej Maleńczuk, producent nowego albumu Maryli Rodowicz.”Prosta historia” to album szczery i prawdziwy, dla słuchaczy, którzy od muzyki oczekują czegoś więcej.

Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką.