15 września swoją oficjalną premierę miało wydawnictwo „Songs & Fantasmagories”. Z tej okazji w warszawskim Studio U22 odbył się premierowy odsłuch albumu oraz spotkanie z jego autorami: mezzosopranistką Izabelą Kopeć, pianistką Ewą Pelwecką oraz dyrygentem Orkiestry Narodowej Teatru Wielkiego, Łukaszem Borowiczem. Śniadanie prasowe odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką.

 „Zaintrygował mnie ten nieznany artysta z Lublina” – powiedziała Izabela Kopeć. „Jego mistycyzm, wrażliwość na piękno i bezkompromisowość wskazywały na twórcę niezmiernie interesującego. Zaczęłam poszukiwania. Nie było to łatwe, bo jego muzyka wokalno-instrumentalna nie została nigdy wcześniej nagrana”. W ten sposób mezzosopranistka Izabela Kopeć rozpoczęła opowieść o tym, jak doszło do zarejestrowania albumu „Songs & Fantasmagories”, czyli dwupłytowego wydawnictwa, które wypełniają jedyne zachowane i artystycznie ciekawe kompozycje zapomnianego kompozytora, Ludomira Michała Rogowskiego. Materiał na płycie jest efektem 4-letniej badawczej i artystycznej pracy polskiej mezzosopranistki nad dorobkiem kompozytora.

W czasie śniadania prasowego zaprezentowany został również teledysk do utworu „Berceuse”, który promuje album „Songs & Fantasmagories” wydany nakładem wydawnictwa DUX.