18 czerwca w  Studio U22 odbyło się ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem gwiazdą wieczoru była Kasia Kowalska oraz jej najnowszy, a zarazem pierwszy od dziesięciu lat, album zatytułowany „Aya”. Spotkaniu jak zwykle towarzyszył odsłuch przedpremierowego materiału oraz rozmowa z artystką, którą poprowadził Piotr Metz.

Zgromadzeni w Studio U22 goście mieli szansę usłyszeć materiał z niewydanej jeszcze płyty Kasi Kowalskiej na cztery dni przed jej oficjalną premierą. „Aya” to 12 utworów utrzymanych w alt-folkowym i rockowym klimacie, i jest to pierwszy od dziesięciu lat studyjny album wokalistki oraz dziesiąty w jej dotychczasowym dorobku. Wydawnictwo promuje singiel „Alannah (tak niewiele chcę)” oraz tytułowa „Aya”. Na albumie znalazł się także bonusowy track – „Somewhere Inside”, który jest angielską wersją singla. Autorką słów do tej kompozycji jest Alannah Myles – znana z przeboju „Black Velvet” kanadyjska piosenkarka i autorka tekstów.

Podczas spotkania Kasia Kowalska wyjaśniła, że w ostatnich latach skupiła się na wychowaniu syna oraz na podróżach, stąd tak długi czas oczekiwania na nowe studyjne wydawnictwo. Podróżując odwiedziła między innymi Brazylię, Indie i Kolumbię i te inspiracje dźwiękami i kulturami z różnych zakątków globu doskonale słychać na albumie „Aya”. W rozmowie z Piotrem Metzem udział wzięli również Maciej Gładysz oraz Adam Abramek, którzy wspólnie z artystką, opowiadali o studyjnych niuansach powstawania albumu „Aya”. Cały materiał na płytę powstał w Hazelrigg Bros. Studio w Kalifornii.

Kasia Kowalska to polska piosenkarka, kompozytorka oraz autorka tekstów piosenek. Wydawnictwo „Aya”, które ukaże się 22 czerwca 2018 r. nakładem Universal Music Polska jest jej 10 albumem studyjnym i jego premiera zbiega się z 25-leciem pracy artystycznej wokalistki.

 

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV