Studio U22 zaprosiło do Nowego Świata Muzyki Błażeja Króla – jednego z najlepszych tekściarzy młodego pokolenia. Przedpremierowy odsłuch jego albumu „Nieumiarkowana” odbył się 12 września w ramach „Piątków z Nową Muzyką” z inicjatywy ZPAV.

Błażej Król wydał swój piąty solowy album „Nieumiarkowana”. Longplay przepełniony jest nowoczesnymi, alternatywnymi aranżacjami, które tworzą charakterystyczną dla artysty przestrzeń. Klimat swoich utworów kompozytor buduje poprzez swobodne balansowanie między muzyką instrumentalną a elektroniczną. Imponuje przy tym lekkością warstwy lirycznej.

Muzyk słynie ze swoich melodyjnych, jednakże często niejasnych tekstów. Zapytany o to, czy zgadza się z tym twierdzeniem powiedział:

Tworzę coraz prostsze piosenki, a jednocześnie coś pcha mnie do tego, żeby stworzyć utwór idealny. Wydaję mi się, że kiedyś to się uda. I będzie to utwór, który nawet Marek Sierocki wrzuci na swoją składankę „Najlepsze przeboje”.

Nieumiarkowana” to dziewięć polskojęzycznych kompozycji. Piosenka poetycka, liczne syntezatory i szeroko pojęty nurt indie tworzą niekonwencjonalną mieszankę, której na próżno szukać na polskim rynku muzycznym. Król dostarcza niespodziewanych muzycznych przeżyć poprzez mocne elektroniczne bity przerywane przez melodyjne sekcje, które ponownie zostają przecięte ostrymi dźwiękami syntezatora.

Na dzień przed oficjalną premierą, artysta zaprezentował swój nowy materiał w warszawskim U22. Spotkanie z Królem poprowadziła dziennikarka Anna Gacek. Podczas spotkania premierę miał także teledysk do piosenki „Druga pomoc”. To rysunkowy klip, który opowiada o śmierci z miłości. Artysta zaciekawił gości swoją wypowiedzią na jego temat:

Wydaje mi się, że jest to najlepsze video, w którym wystąpiłem. Najlepiej zagrałem sam siebie. Mam także nadzieję, że to proroczy teledysk, który jednak nie spełni się zbyt szybko.

O przyjemna atmosferę spotkania zadbała marka Ballantine’s, a możliwość odsłuchu płyty w najwyższej jakości dźwięku umożliwił profesjonalny sprzęt od firm SVEDA AUDIO i Nautilius.

Autorem zdjęć jest Darek Kawka/ZPAV