Przedpremierowy odsłuch płyty „Another Raindrop”

10 marca w warszawskim Studiu U22 przy Alejach Ujazdowskich odbył się kolejny przedpremierowy odsłuch w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Tym razem, zaproszeni goście zapoznali się z albumem „Another Raindrop” autorstwa Kuba Więcek Trio. Spotkanie poprowadził redaktor naczelny czasopisma Jazz Forum – Paweł Brodowski.

„Kuba Więcek wyłonił się̨ jakby znikąd, z tłumu tylu innych saksofonistów, wnosząc ze sobą̨ zupełnie nową koncepcję gry na tym instrumencie i wyjątkowe, indywidualne podejście do kompozycji.” – tak o młodym, polskim artyście powiedział jazzowy muzyk Gilad Hekselman. Płyta „Another Raindrop” jest debiutem fonograficznym Kuby i ukaże się 24 marca 2017r. w serii Polish Jazz. Wydanie te będzie pierwszym od 28 lat debiutem w tej kultowej serii, w której ramach do tej pory nagrywali tacy jazzowi twórcy, jak: Tomasz Stańko, Krzysztof Komeda, Jarosław Śmietana, Ewa Bem, Włodzimierz Nahorny, Andrzej Kurylewicz, Michał Urbaniak, Zbigniew Namysłowski

Wszyscy, którzy tego dnia odwiedzili Studio U22 nie tylko wysłuchali nowego materiału Kuba Więcek Trio na 2 tygodnie przed oficjalną premierą, ale również zdobyli wiele ciekawych informacji o młodym artyście, jego twórczości, a także procesie powstawania debiutanckiej płyty. Kuba chętnie odpowiadał na zadawane pytania, a po zakończonym spotkaniu złożył podpis na ścianie naszego Studio.