Elektroniczne kompozycje, własne teksty oraz świetne umiejętności wokalne, to trzy cechy, które charakteryzują Lanberry, która 5 listopada odwiedziła Studio U22. Artystka zagrała koncert na żywo oraz zdradziła gościom sekrety powstawania jej najnowszego albumu pt. „miXtura”. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”.   

Niecałe dwa tygodnie przed oficjalną datą premiery albumu „miXtura”, Lanberry odwiedziła Studio U22. Podczas spotkania wszyscy goście mieli okazję zapoznać się z przedpremierowym materiałem z najnowszego wydawnictwa artystki oraz usłyszeć dwa numery na żywo, które Lanberry wykonała w wersji akustycznej.

Rozmowę o pracy nad „miXturą”, przeprowadził Paweł Wiszniewski.

Małgorzata Uściłowska, bo tak właśnie nazywa się autorka albumu przyznała, że sama pisze teksty, komponuje oraz ma duży wpływ na brzmienie płyty.

„Cieszę się, że mam okazję współpracować z tak uzdolnionymi ludźmi. Myślę, że bez nich moja praca byłaby o wiele trudniejsza i mniej przyjemna” – wyznała artystka.

Lanberry to wokalistka, kompozytorka oraz autorka tekstów, która nie boi się eksperymentów z szeroko pojętą muzyką elektroniczną. Profesjonalną karierę muzyczną buduje od 2010 roku. Do szerszej publiczności Lanberry trafiła za sprawą singla „Podpalimy świat”, który w bardzo szybkim tempie podbił playlisty największych rozgłośni radiowych w Polsce oraz utworu „Każdy moment”. Na swoim koncie ma już złotą płytę, współpracę z VNM’em, Wojciechem Waglewskim oraz Mariką.

O atmosferę spotkania i dobre samopoczucie gości Studia U22 zadbał partner wydarzenia – marka Ballantine’s, która serwowała drinki na bazie swojego trunku.

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV