31 stycznia w Studio U22 odbyła się konferencja prasowa, której głównym tematem była 21. edycja LOTOS Jazz Festival Bielskiej Zadymki Jazzowej. Prelegentami podczas wydarzenia byli: Jerzy Batycki – dyrektor artystyczny festiwalu, a także polskie gwiazdy, które wystąpią podczas „Zadymki”: Dorota i Henryk Miśkiewicz, a także Wojtek Mazolewski.

LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa odbędzie się w dniach 2-10 marca w Bielsku-Białej, Katowicach i Zabrzu. Prócz wspomnianych muzyków, na festiwalu będą również obecne takie sławy świata jazzu, jak: Michał Urbaniak, Branford Marsalis, Path Metheny, czy Tom Harrell

„Mało jest festiwali w Polsce, które trwałyby aż 9 dni, bez przerwy, obfitując w tyle wydarzeń. Koncerty odbywają się w wielu miejscach w Bielsku-Białej i okolicach. Są to m.in. Sala Koncertowa Państwowych Szkół Muzycznych, Teatr Polski, nowoczesny Klub Klimat. Równocześnie zapraszamy fanów jazzu już od 5 lat do najpiękniejszej sali w tej części Europy: do Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej w Katowicach. Ponadto podczas 21. Edycji festiwalu po raz pierwszy pojawimy się w zabrzańskiej kopalni Guido – 320 metrów pod ziemią” – powiedział Jerzy Batycki, Dyrektor LOTOS Jazz Festival Bielska Zadymka Jazzowa.

Więcej informacji o 21. Edycji LOTOS Jazz Festival Bielskiej Zadymce Jazzowej znajduje się tutaj.

Autorem zdjęć jest Maria Wytrykus.