Zdjęcia: Dariusz Kawka

 

„Fractured” to najnowszy, piąty album Lunatic Soul – solowego projektu lidera grupy Riverside, Mariusza Dudy. Materiał z płyty został zaprezentowany podczas przedpremierowego odsłuchu na trzy tygodnie przed premierą w warszawskim Studio U22. Spotkanie artysty z dziennikarzami, które poprowadził znany m.in. z magazynu „Teraz Rock” Michał Kirmuć odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV, „Piątki z Nową Muzyką”.

„Fractured” to  piąty album projektu Lunatic Soul i jednocześnie następca wydanego w 2014 roku „Walking on a Flashlight Beam”. Premiera najnowszego wydawnictwa projektu Mariusza Dudy została zaplanowana na 6 października 2017 roku, ale podczas odsłuchu w Studio U22 zgromadzeni dziennikarze mogli wysłuchać całego materiału na wysokiej klasy sprzęcie zapewnionym przez Sveda Audio na trzy tygodnie przed jego oficjalną premierą.

Lunatic Soul to od samego początku temat związany ze śmiercią – powiedział Mariusz Duda. Pierwsze dwie płyty to podróż w zaświaty, a ostatnia mówi o depresji. „Fractured” jest natomiast albumem przełomowym, gdyż śpiewam tam o czymś bardziej pozytywnym.  To płyta o kimś, kto traci kogoś bliskiego i próbuje się poskładać się w jedną całość. Jest o przetrwaniu. Cieszę się, że są sposoby na walkę, a to, że  sztuka bierze się z nieszczęścia jest piękne. – podsumował Duda.

Podczas spotkania został zaprezentowany wideoklip do utworu „Anymore”, który jest jednocześnie singlem promującym „Fractured”. „Anymore” jest inne niż wszystkie poprzednie lunatyczne kompozycje i otwiera nowy rozdział w mojej muzycznej karierze. Eksperymenty z subtelną elektroniką i inspiracje brzmieniem lat 80. zawsze były mi bliskie i tym razem odważniej niż zwykle chciałem wprowadzić je do świata Lunatic Soul. Tekst zainspirowany jest tragiczną śmiercią mojego ojca. – powiedział Mariusz Duda