22 stycznia gośćmi Studio U22 byli Patrycja i Grzegorz Markowscy. Artyści zaprezentowali przedpremierowo swój pierwszy wspólny album, zatytułowany „Droga”. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video – „Piątki z Nową Muzyką”, a poprowadził je Piotr Jaworski.

„Droga” jest pierwszym wspólnym wydawnictwem Patrycji i Grzegorza Markowskich. Płyta zawiera 13 utworów utrzymanych w konwencji gatunku pop-rock. Podczas spotkania zaprezentowano nie tylko muzykę, ale także 2 teledyski do utworów „Na szczycie” oraz „Lustro”. Ich reżyserami są Aleksander Wilk oraz Dawid Schindler. Obydwa obrazy zostały nakręcone w Hiszpanii.

„Na zrobienie dwóch teledysków mieliśmy dwie doby. I tatę, który nie lubi kręcić klipów. To był nasz plan zdjęciowy. Nie było make-upów, fryzjerów, całej tej ekipy” – powiedziała Patrycja Markowska.

„Umówiliśmy się z naszą menadżerką, Agnieszką Jaworską, że jedziemy, by nakręcić jeden teledysk. Jednak ona powiedziała do Patrycji: nic tatusiowi nie mów – zrobimy dwa. Dziękuję jej bardzo!” – dodał Grzegorz Markowski.

Teledyski do utworów „Na szczycie” i „Lustro” można zobaczyć odpowiednio tutaj, a także tutaj. Album „Droga” będzie miał swoją premierę już 25 stycznia.

Autorem zdjęć jest Darek Kawka/ZPAV