Mateusz Pospieszalski Quintet w U22

Po raz kolejny, w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z Nową Muzyką”, zorganizowaliśmy przedpremierowy odsłuch muzyczny. 5 kwietnia 2017 roku, zgromadzeniu w Studio U22 goście mieli okazję zapoznać się z płytą „TRALALA”, autorstwa formacji Mateusz Pospieszalski Quintet.

„Tralala” to autorska płyta nagrana przez Quintet Mateusza Pospieszalskiego. Album utrzymany jest w stylistyce odpowiadającej twórczości artysty, czyli alternatywa jazzu z elementami folka i rocka. Płyta składa się z 11 niezwykle energetycznych utworów, do których teksty napisali Mateusz Pospieszalski, Wojciech Waglewski, Jacek Jerzy Bieleński, Bartłomiej Kudasik czy Adam Nowak.

Spotkanie rozpoczęło się od krótkiej rozmowy, którą poprowadził Mariusz Owczarek. Mateusz Pospieszalski opowiedział o pracy nad płytą oraz o tym, skąd wziął się pomysł na tytuł albumu. Muzyk mówił także o pozostałych artystach, którzy towarzyszą mu na jego najnowszym wydawnictwie. Na koniec Pospieszalski wspomniał o teledysku do piosenki „4 godziny”, nakręconym przez Krzysztofa Kokoryna. Następnie rozpoczął się odsłuch płyty. 

Po zakończonej części oficjalnej, zaproszeni dziennikarze i goście zgromadzeni w U22 mieli szansę na rozmowę z artystami, a także pamiątkowe zdjęcia. Na koniec spotkania muzycy złożyli autografy na ścianie naszego Studio.