„Przymierze” Michała Lorenca w ramach Piątków z Nową Muzyką
Przedpremierowa prezentacja nagrań w Studio U22

Tekst: Aleksandra Kozłowska
Zdjęcia: Magdalena Pomykała 

3 listopada w Studio U22 przy odbyła się konferencja prasowa,
na której przedpremierowo zostały zaprezentowane nagrania, pochodzące
z najnowszego albumu Michała Lorenca, zatytułowanego „Przymierze”. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio Video – Piątków z Nową Muzyką.

Konferencję poprowadziła dziennikarka Polskiego Radia – Barbara Schabowska, a gośćmi spotkania byli kompozytor – Michał Lorenc oraz abp Kazimierz Nycz. Kompozytor opowiedział o pracy nad płytą, która powstała z okazji otwarcia Świątyni Opatrzności Bożej oraz 1050. Rocznicy Chrztu Polski. Wydawnictwo powstało z udziałem London Symphony Orchestra, jednej z najlepszych orkiestr symfonicznych na świecie. Nagranie orkiestry zostało zrealizowane w jednym
z najsłynniejszych studiów nagraniowych – Abbey Road w Londynie, a nagrania solistów zrealizowano w Studiach Polskiego Radia: S1 – w Studiu Koncertowym im. Witolda Lutosławskiego oraz w S4 – Studiu im. Jerzego Wasowskiego. Oratorium składa się z kolejnych części: „Bogurodzica – zdrowaś, królewno wyborna” , „Świątynia”, „Ave Maria”, „Lamentacja” oraz „Hymn”. Prezentacja nagrań odbyła się na profesjonalnym sprzęcie zapewnionym przez firmę Horn.

W trakcie spotkania zostały także przedstawione szczegóły nadchodzącego prapremierowego wykonania dzieła Michała Lorenca, które zaplanowano
na 11 listopada 2016 roku w Świątyni Opatrzności Bożej. Tego dnia, również zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta z udziałem przedstawicieli najwyższych władz Rzeczypospolitej Polskiej.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z odsłuchu.