Kolejnym gościem Studio U22 był Marcin Spenner, który 31 stycznia przedpremierowo zaprezentował swój album pt. „Na Czas”. Odsłuchowi towarzyszyła rozmowa z artystą, którą poprowadził Artur Rawicz oraz krótki koncert na żywo. Spotkanie zostało zorganizowane w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video – „Piątki z Nową Muzyką”.

 „Na Czas” jest pierwszą płytą Marcina Spennera – fnalisty II edycji programu X Factor. Album zawiera 12 autorskich kompozycji. Wśród osób pomagających stworzyć materiał, są takie osobistości, jak Karolina Kozak – autorka tekstów, czy Piotr Łukaszewski – gitarzysta znany m.in. z występów w zespole Ira.

„Jaka to jest muzyka? Z jednej strony można powiedzieć, że pop, z drugiej, że indie rock. Najbardziej adekwatną próbą jej nazwania byłoby indie pop rock. Oprócz tego, każda z tych 12 piosenek jest szlachetna i przedstawia oddzielną historię. Jeśli chodzi o tytuł tego albumu, to jest on nieco przewrotny, trochę mi zajęło, by przestać ścigać się z czasem i znaleźć w nim sprzymierzeńca” – powiedział Marcin Spenner.

Pochodzący z Gdyni artysta od czasu występu w programie X Factor szlifował swój warsztat, rozwijał się jako wokalista oraz poszukiwał swojej muzycznej drogi. Przełomem okazało się spotkanie z Bogdanem Kondrackim – muzykiem formacji Kobong – który został producentem i wydawcą płyty.

Debiutancki album Marcina Spennera „Na Czas” jest dostępny w sprzedaży od 1 lutego. Wydawnictwo promują teledyski do singli „Lucy”, „Tu mam wszystko” oraz tytułowy „Na Czas”, które można zobaczyć tutaj.

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV