Zdjęcia: Darek Kawka

 

W środę 15 listopada, w naszym Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie w ramach „Piątków z Nową Muzyką”. Tym razem, gwiazdą wieczoru była Anita Lipnicka, jedna z najbardziej cenionych polskich wokalistek. Artystka zaprezentowała materiał ze swojej najnowszej płyty „Miód i dym” nagranej z udziałem zespołu The Hats.

Szósta płyta w solowym dorobku Anity Lipnickiej zawiera 14 piosenek (w tym single „Ptasiek” oraz „Z miasta”), do większości których teksty i muzykę napisała Anita Lipnicka; znajduje się tu też kilka kompozycji zespołowych oraz trzy autorstwa Johna Portera. Album swoją oficjalną premierę ma 17 listopada 2017 roku.

Spotkanie zostało podzielone została na dwie części, a rozmowę z artystką poprowadził Piotr Metz z radiowej Trójki. Anita Lipnicka opowiedziała powstawaniu albumu „Miód i dym” w otoczeniu przyrody i natury, podczas spontanicznych wyjazdów z grupą The Hats nad jezioro w Górach Sowich. Artystka wspomniała również o swoich inspiracjach oraz o poszukiwaniu natchnienia, przekonując zgromadzonych w Studio U22 gości, jak Leonard Cohen nieustannie inspiruje ją do wyrażania siebie poprzez muzykę i słowo. Podczas rozmowy zaprezentowano także 6 utworów, które znalazły się na najnowszym wydawnictwie Lipnickiej, w tym przedpremierowo klip do utworu  „Raj”.

Druga część spotkania dotyczyła aspektów technicznych. Arek Szweda (SVEDA AUDIO) i Łukasz Fikus (LAMPIZATOR) opowiedzieli o najwyższej klasy sprzęcie, który zapewnili na ten wyjątkowy wieczór. Z kolei Piotr Metz i Anita Lipnicka zaprosili do rozmowy Łukasza Olejarczyka, z którym rozmawiali o realizacji dźwięku oraz produkcji albumu  „Miód i dym”.

Po części oficjalnej Anita Lipnicka założyła podpis na ścianie Studia U22 oraz zrobiła pamiątkowe zdjęcia. Atmosferę umilił partner spotkania – Wyborowa Pernod Ricard, który serwował drinki na bazie nowego whisky typu single malt pod znakiem Ballantine’s.