Uliczny styl, ortodoksyjne podejście oraz charyzma – to trzy cechy, po których większość słuchaczy rapu powinna domyślić się, że mowa o Hemp Gru. Zespół, który przez lata wytyczał nurt ulicznej muzyki hiphopowej odwiedził Studio U22, aby opowiedzieć o pracy nad swoim najnowszym wydawnictwem pt. „Eter”. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”.   

Na dwa tygodnie przed oficjalną premierą najnowszego wydawnictwa pt. „Eter”, zespół Hemp Gru odwiedził Studio U22. Podczas spotkania, wszyscy obecni mogli usłyszeć najnowszy materiał reprezentantów ulicznej odmiany polskiego hip-hopu. Bilon, Żary oraz Wilku WDZ opowiadali, w jaki sposób powstawał ich najnowszy album, jakie kontrowersje towarzyszyły przy publikowaniu singli oraz o niespodziankach, które przyszykowali dla swoich fanów.  Pezet, Sokół oraz Onar, to nie jedyne gorące ksywki, które pojawią się gościnnie na nowym albumie, którego oficjalna premiera już 9 listopada.

Trzeci singiel grupy pt. „Fake MC” na serwisie Youtube, wywołał sporo komentarzy oburzenia. Komentujący wytykali artystom hipokryzję oraz zniechęcenie do rozwoju środowiska hiphopowego.

„To nie jest tak, że my hejtujemy całą nową falę raperów. Zwyczajnie drażni nas, gdy ktoś kseruje styl raperów z ameryki jeden do jeden i chcę się na tym wybić w Polsce.  Jest mnóstwo młodych i zdolnych raperów. Ci, do których jest kierowany ten kawałek, powinni o tym wiedzieć” – sprostował Bilon.

Za produkcję albumu ,,Eter” odpowiada Szwed SWD, który poświęcił cały ostatni rok, aby bity były na światowym poziomie. Cała płyta pozostaje w klimacie ulicznym i konsekwentnie promuje uliczną markę Diil Gang.

Cztery złote płyty, setki odwołań w tekstach młodych graczy oraz tysiące zagranych koncertów w całej Europie, dają HG pełne prawo do miana klasyki gatunku. Rozmowę z grupą przeprowadził Proceente.

Autorem zdjęć jest Darek Kawka/ZPAV