Gwiazdami kolejnego spotkania odbywającego w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”, był zespół New People. Artyści zaprezentowali swój debiutancki album przed jego oficjalną premierą i opowiedzieli o pracy nad wydawnictwem. Przedpremierowy odsłuch odbył się jak zwykle w warszawskim Studio U22, a rozmowę z muzykami poprowadził Piotr Metz.

Spotkanie z New People i ich debiutanckim wydawnictwem odbyło się na dzień przed jego oficjalną premierą, zaplanowaną na 23 lutego 2018 roku. Odsłuchowi płyty towarzyszyły opowieści, w których artyści zdradzili kulisy pracy nad albumem i swoje inspiracje. Kolektyw wyjaśnił dlaczego mino tego, że płyta „New People” nagrana została już we wrześniu 2016 roku, światło dzienne ujrzała dopiero teraz. Dodatkowo, każdy z członków zespołu opowiedział skąd pomysł na nazwę zespołu. W ten sposób, zgromadzeni w U22 goście, poznali 7 różnych historii.

Zespół New People to siedem kolorowych muzycznych osobowości połączonych miłością do pisania piosenek i śpiewania na wiele głosów. W skład grupy wchodzą muzycy znani z m.in. The Car Is On Fire, Magnificent Muttley, Crab Invasion, Drekoty, AlaZaStary, Eric Shoves Them In His Pockets. Ich debiut to harmonijna mieszanka popu, soft rocka lat 70-tych, disco i Motownowego bujania. Na płytę składa się dziesięć dojrzałych piosenek, które tworzą mini-historię o rozstaniu, samotności i wychodzeniu z życiowych zakrętów. Zespół tworzą: Alicja Boratyn, Natalia Pikuła, Jakub Czubak, Aleksander Orłowski, Piotr Piechota, Jakub Sikora i Hubert Woźniakowski.

 

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV