Gwiazdą pierwszej odsłony „Piątków z Nową Muzyką” w 2019 roku był heavymetalowy zespół Nocny Kochanek. 8 stycznia w  Studio U22 grupa pojawiła się w pełnym składzie i zaprezentowała swój najnowszy album „Randka w Ciemność”, którego oficjalną premierę zaplanowano na 11 stycznia. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video, a poprowadził je Łukasz Wewiór.

„Randka w Ciemność” jest trzecim albumem studyjnym w dorobku Nocnego Kochanka. Tematem przewodnim najnowszego wydawnictwa zespołu są relacje damsko-męskie. Teksty pełne są specyficznego dla grupy humoru i opierają się na pastiszu, grach słownych i abstrakcji. Muzycznie, album inspirowany jest ikonami gatunku: Iron Maiden, Metallica, Blind Guardian czy Manowar.

„Płyta pierwotnie miała się nazywać „Randka w Ciemno”, czyli tak, jak jeden z singli promujących wydawnictwo. W międzyczasie jednak spotkaliśmy się z Robertem Adlerem, czyli rysownikiem, który zajmuje się naszymi okładkami. To właśnie on zaproponował dodanie do tytułu liter „ść”, co świetnie sprawdziło się jako kolejna gra słowna” – powiedział Krzysztof Sokołowski, wokalista Nocnego Kochanka.

„Randka w Ciemność” trafi do sprzedaży 11 stycznia. Na płycie znajduje się 11 utworów. Jest ona promowana przez single „Czarna Czerń” oraz „Randka w Ciemno”. Wspomniane utwory wraz z teledyskami są dostępne tutaj.

 

Autorem zdjęć jest Darek Kawka/ZPAV