Sylwia Lipka powraca w zupełnie nowej, dojrzalszej odsłonie. Jej najnowszy album zatytułowany „Wbrew pozorom” został zaprezentowany na audiofilskim sprzęcie na dzień przed oficjalną premierą. Spotkanie z artystką odbyło się w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video – „Piątki z Nową Muzyką” w nowej siedzibie warszawskiego Studio U22.

W ostatni czwartek wakacji Studio U22 gościło młodą i dobrze zapowiadającą się artystkę Sylwię Lipkę. To drugi przedpremierowy odsłuch w ramach „Piątków z Nową Muzyką” w nowej lokalizacji – Nowy Świat 63.

Melancholijny powiew z elektroniką w tle

„Wbrew pozorom” to trzeci studyjny album Sylwii Lipki wydany nakładem My Music. Na nowy materiał młodej artystki składa się 10 refleksyjnych piosenek opowiadających różne historie. Zebrane w całość  zabierają słuchaczy do najdalszych zakamarków świata Sylwii.  Wokalistka w rozmowie z Kamilem Pisarkiem o płycie mówiła:

„Wszystkie teksty, jakie stworzyłam na trzeci album, są bardzo emocjonalne. To niejako zapis mojego życia”.

Płyta „Wbrew pozorom” nawiązuje do sytuacji, z którymi wokalistka musiała się ostatnio zmierzyć. Od złamanego serca, samotności, po prześladowania przez nadgorliwego fana. Płyta, obok osobistych wyznań, przepełniona jest elektronicznymi dźwiękami.

Artystka podkreśliła także, jak wiele znaczy dla niej obecność jej fanów. Utwór „Moje serce” jest odpowiedzią na list od jednej z fanek, który tak poruszył Sylwię, że stał się inspiracją do powstania piosenki.

Płyta z przesłaniem

Odsłuch albumu urozmaicony był krótkimi anegdotami z procesu powstawania płyty. Artystka poruszyła bardzo ważną i aktualną wśród młodych ludzi kwestię radzenia sobie z własnymi emocjami.

„Część z was pewnie nie spodziewała się, że ktoś tak pozytywny jak ja, może mieć chwile smutku. Moje życie nie zawsze jest kolorowe, ale cieszę się, że miewam też te gorsze dni. To zupełnie normalne i chce, żebyście to wiedzieli. Myślę, że dzięki temu możemy bardziej docenić te szczęśliwe chwile”.

Możliwość odsłuchu płyty w najwyższej jakości dźwięku umożliwił profesjonalny sprzęt od firm SVEDA AUDIO i Nautilius.

 

Autorem zdjęć jest Darek Kawka/ZPAV