Wczorajszego wieczoru gościliśmy przedstawicieli nowatorskiego projektu „Portrety”, którego inicjatorem i wydawcą jest niezależne U Know Me Records. Dlaczego nowatorskiego? Ano dlatego, że stworzyło go ośmiu perkusistów, którzy dostali zadanie zbudować utwory w oparciu o swoje zestawy perkusyjne i wcielić się tym samym w rolę liderów poszczególnych kompozycji. O tym, czy pomyślnie przeszli ten test mogło się przekonać grono osób, które odwiedziło wczoraj Ujazdowskie 22. Spotkanie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z nową muzyką”.

Od dziś z kolei z wydawnictwem mogą konfrontować się już wszyscy, ponieważ materiał trafił oficjalnie do odsłuchu. Projekt – jak już wcześniej wspomnieliśmy – nowatorski, na pewno w skali naszego kraju a bardzo prawdopodobne, że również i świata. Zaczęło się snu i wyśnionej wizji – nagrać płytę z perkusistami. Zadanie trochę szalone, ale zarazem bardzo ambitne i właśnie dlatego idealnie pasujące do U Know Me Records, które jest incjatorem i wydawcą projektu zatytułowanego „Portrety”. Jego bohaterami ostatecznie zostali: Michał Bryndal, Rafał Dutkiewicz, Krzysztof Dziedzic, Qba Janicki, Jan Młynarski, Łukasz Moskal, Marcin Rak i Hubert Zemler.

„Portrety” to coś więcej niż koncept stricte muzyczny, ponieważ w powstaniu płyty pomógł znakomity fotograf – Filip Ćwik, którego zdjęcia ozdabiają okładkę albumu. W tym miejscu należy wspomnieć o świetnej pracy Macieja „Animisiewasza” Grochota, który jest autorem pięknie nawiązującego do tradycji frontu okładki oraz przejrzystego składu całego projektu. Wprowadzenie napisał Bartek Chaciński, a wśród muzycznych gości znaleźć można takie postaci jak Monika Borzym, en2ak, Marek Pędziwiatr, Kuba Więcek i Olaf Węgier oraz Piotr Zabrocki. Mastering to dzieło Michała „Eproma” Baja.

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV

Ponadto zachęcamy do obejrzenia relacji wideo z wydarzenia, którą przygotował nasz partner AudioStereo.pl