Mariusz Duda kolejny raz odwiedził warszawskie Studio U22 w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem artysta zaprezentował swoje najnowsze wydawnictwo „Under The Fragmented Sky” i wspólnie z zaproszonymi gośćmi świętował dziesięciolecie istnienia projektu Lunatic Soul.

Rozmowę z Mariuszem Dudą poprowadził Michał Kirmuć, a spotkanie zostało podzielone na dwie części. Pierwsza z nich poświęcona była działalności Lunatic Soul na przestrzeni ostatnich 10 lat. Artysta podsumował swoją dotychczasową solową twórczość i zaprezentował kilka utworów z wcześniejszych wydawnictw. Muzyk opowiedział również o początkach projektu:

Nie chciałem jeszcze ani wydawać czegokolwiek pod swoim nazwiskiem, ani nagrywać dokładnie tego samego co robiłem w Riverside, narodził się więc inny projekt, bardziej wyciszony, oniryczny, ambientowy, skoncentrowany na dźwiękach orientalnych, zainspirowany takimi wykonawcami jak Dead Can Dance, Peter Gabriel czy szwedzką grupą Hedningarna.

Druga część spotkania w całości była poświęcona najnowszemu wydawnictwu Lunatic Soul, którego premiera zaplanowana została na 25 maja 2018 roku, czyli dokładnie dziesięć lat od fonograficznego debiutu projektu. „Under The Fragmented Sky” to 8 nowych kompozycji, które są suplementem do wydanego w październiku ubiegłego roku piątego albumu – „Fractured”.

„Under The Fragmented Sky” to muzyczna podróż z bardzo subtelną elektroniką i eksperymentami wokalnymi, niezwykle spójna, i na pewno dużo bliższa klimatom znanym z poprzednich płyt. Dzięki temu wydawnictwu cała dyskografia Lunatic Soul zyska kolejną odsłonę moich muzycznych fascynacji, od początku zawieszonych gdzieś pomiędzy życiem a śmiercią. – powiedział Mariusz Duda.

Podczas spotkania zgromadzeni w U22 goście mieli szansę na wysłuchanie utworów z najnowszego albumu projektu Lunatic Soul na najwyższej jakości sprzęcie, który zapewnił polski producent SVEDA AUDIO. Podczas części oficjalnej odsłuchane zostały trzy utworu z nadchodzącego albumu. Z pozostałymi pozycjami z „Under The Fragmented Sky” goście zapoznali się podczas części nieoficjalnej, której atmosferę podgrzewał partner spotkania –  Wyborowa Pernod Ricard, serwujący drinki na bazie szkockiej whisky Ballantines.

 

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV