Warszawskie Studio U22 było gospodarzem kolejnego spotkania zorganizowanego w ramach inicjatywy ZPAV-u – „Piątki z Nową Muzyką”. Tym razem gwiazdą wieczoru była Pola Rise, która opowiedziała o pracy nad swoim debiutanckim albumem i zaprezentowała przedpremierowy teledysk do utworu „OhOH”.

Piątkowe spotkanie z Polą Rise było kolejnym wydarzeniem zorganizowanym w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio-Video. Podczas wieczoru artystka opowiedziała o albumie „Anywhere But Here”, który ukazał się 12 stycznia 2018 r. nakładem wydawnictwa Warner Music Poland. Materiał na debiutancką płytę artystki powstawał przy współpracy z wybitnymi producentami i artystami takimi jak: Robot Koch, kolektyw Nector, Loxe, Emiji, Manoid. Podczas wieczoru Pola Rise mówiła też o podróżach, które towarzyszyły powstawaniu płyty. Młoda artystka w ciągu trzech lat pracy nad debiutanckim materiałem odwiedziła Nowy Jork, Londyn, Kopenhagę, Berlin, Dublin, Turyn, Seul, Reykjavik i Oslo. Zebranym w Studiu U22 gościom zdradziła, że kluczowym wyjazdem okazał się ten do Nowego Jorku. To właśnie podczas tej wyprawy artystka nabrała pewności, że kierunek, który obrała tworząc swoje utwory, jest właściwy.

Spotkaniu jak zwykle towarzyszył odsłuch wybranych utworów. Zebrani w U22 goście mieli szansę usłyszeć piosenki „Breathe”, „Hear You”, „Fear”, „Carousel” i „Silence” na wysokiej jakości sprzęcie. Odsłuchowi każdego z utworów, towarzyszyły opowieści młodej artystki. Pola Rise mówiła o tematach, które ją poruszają, a także wyjaśniła, dlaczego tworzy jedynie w języku angielskim. 

Finałem oficjalnej części spotkania był przedpremierowy pokaz teledysku do utworu „OhOH”. Klip powstał podczas wizyty Poli Rise w Korei, a jego oficjalna premiera zaplanowana została na 12 marca.

 

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV