Uliczny raper i krakowski producent, czyli duet Białas x Lanek byli gośćmi kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką” w Studio U22. Artyści zaprezentowali swój najnowszy materiał – album „HYPER2000”, na dzień przed jego oficjalną premierą. Spotkanie odbyło się z inicjatywy Związku Producentów Audi-Video.  

„HYPER2000” to spójna całość łącząca w sobie skrajności. Na albumie można znaleźć zarówno pełne punchline’ów bangery z ulicznym sznytem, jak i poruszające kawałki z refrenami, od których ciężko będzie się uwolnić. Na płytę składa się 12 utworów, w których Białas w dosadny i chwilami bardzo gorzki sposób komentuje współczesność. Całości dopełniają dopracowane podkłady autora muzyki i producenta wykonawczego – Lanka.

Oficjalna premiera najnowszego wydawnictwa spod szyldu SB Maffija została zaplanowana na 5 października 2018 r., jednak dzień wcześniej artyści zaprezentowali materiał z „HYPER2000” na spotkaniu odbywającym się w ramach cyklu „Piątki z Nową Muzyką”. Podczas wieczoru zgromadzeni w U22 goście mieli szansę na zapoznanie się muzyką Białas i Lanka w audiofilskich warunkach. Odsłuch płyty odbył się na profesjonalnych monitorach aktywnych, które wyszły spod ręki polskiego producenta – Sveda Audio.  

Równie ważna, co odsłuch albumu była rozmowa z artystami, którzy opowiedzieli o swoich inspiracjach oraz procesie pracy nad kolejnymi utworami. Hiphopowy duet zdradził również, że właśnie w takiej kolaboracji pracuje im się najlepiej.

O atmosferę spotkania i dobre samopoczucie gości Studia U22 zadbali partnerzy wydarzenia – marka Ballantine’s, która serwowała drinki na bazie swojego trunku oraz restauracja SOTO SUSHI zapewniająca poczęstunek.

 

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV