Rockowa dusza w elektronicznej odsłonie, czyli NOSOWSKA z solowym wydawnictwem pt. „Basta”, była gwiazdą kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką”. Na dwa dni przed oficjalną premierą artystka zaprezentowała swój najnowszy album, który jest już siódmym solowym wydawnictwem w jej karierze.Spotkanie w warszawskim Studio U22 odbyło się z inicjatywy Związku Producentów Audi-Video.

„Basta” to 11 utworów ukazujących zupełnie nowe oblicze NOSOWSKIEJ.Artystka grubą kreską oddziela to, co było od tego, co jest i bez sentymentów oraz lęku otrząsa się ze wszelkich naleciałości, łatek i wyobrażeń, które przylgnęły do niej przez wszystkie lata spędzone na scenie. Teksty są ostre i bezpośrednie, słychać w nich bezkompromisowość i elegancki bunt, a artystka nie owija w bawełnę. Słowom towarzyszą mocne elektroniczne dźwięki, których po Nosowskiej nikt się nie spodziewał. Za takie brzmienie albumu odpowiada Michał „FOX” Król, jeden z najbardziej utalentowanych producentów na polskiej scenie elektronicznej i alternatywnej, autor 2 autorskich albumów, współpracujący z największymi nazwiskami polskiej sceny muzycznej.

„Przyszedł taki czas. Zadałam sobie pytanie – co lubię, a czego nie, czego chcę, a czego nie. „Basta” jest szczerą na nie odpowiedzią – bez oglądania się na wszystko i wszystkich” – tak o swoim najnowszym albumie mówi NOSOWSKA.

Po raz pierwszy album „Basta” został zaprezentowany szerszej publiczności w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką”. Oficjalny odsłuch płyty odbył się na profesjonalnym sprzęcie produkcji SVEDA AUDIO w Studio U22 na dwa dni przed premierą. Odsłuchowi albumu towarzyszyła rozmowa z jego twórcami, którą poprowadził Piotr Metz. NOSOWSKA opowiedziała o pracy nad tekstami i swoich inspiracjach, z kolej Michał „FOX” Król zdradził zebranym w U22 gościom tajniki produkcji muzycznej.

O atmosferę spotkania i dobre samopoczucie gości Studia U22 zadbali partnerzy wydarzenia – marka Ballantine’s, która serwowała drinki na bazie swojego trunku oraz restauracja Aioli zapewniająca poczęstunek.

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV