25 sierpnia w warszawskim Studio U22 odbyło się spotkanie z legendą muzyki elektronicznej – grupą OMD. Zaproszeni goście i dziennikarze wzięli udział w przedpremierowym odsłuchu nowej płyty zespołu. Album „The Punishment Of Luxury” będzie dostępny w sklepach muzycznych od 1 września!

Spotkanie z artystami zostało zorganizowane w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio Video – Piątków z Nową Muzyką. Wszyscy obecni w U22 goście, mogli zapoznać się z przedpremierowym materiałem zespołu oraz usłyszeć o tym, jak wyglądała praca nad płytą od jej twórców. Andy McCluskey i Paul Humphreys byli odpowiedzialni nie tylko za skomponowanie i nagranie utworów, ale zajęli się również produkcją i miksowaniem płyty.

„Na tym albumie udało nam się wydobyć piękno z hałasu i powtarzających się sekwencji. Chwytliwe melodie w naszym przypadku są chyba nieuniknione!” – powiedział Andy McCluskey.

Najnowsze wydawnictwo grupy OMD – „The Punishment Of Luxury” to podróż w czasie do magicznych lat 80. Wszystko to za sprawą wyjątkowych kompozycji, porównywanych przez krytyków muzycznych do takich hitów jak „So In Love” czy „Walking On Mily Way”.

Tytuł krążka odnosi się do obrazu Włocha Giovani Segantini z 1891 roku. Płyta zawiera utwory nagrane w różnych aranżacjach, m.in. soulowe ballady oraz kawałki synch-popowe, jak utwór tytułowy „The Punishment Of Luxury”.

Grupa OMD powstała w 1978 roku. Pierwsze dwa albumy zespołu, „Orchestral Manoeuvres in the Dark” i „Organisation”, ukazały się w 1980 roku. Szczyt popularności zespół osiągnął w 1981 roku wraz z wydaniem płyty „Architecture & Morality”, która zawierała przebojowe single „Joan of Arc” i „Maid of Orleans”. Do 1988 roku ukazały się jeszcze cztery albumy („Dazzle Ships”, „Junk Culture”, „Crush” i „The Pacific Age”). W roku 1988 zespół OMD rozpadł się. We wrześniu 2010 duet z Wielkiej Brytanii wydał album „History of Modern”, promowany singlami „If You Want It” i „Sister Marie Says”. 29 maja 2017 r. zaprezentowano singiel „Isotype” zapowiadający trzynastą studyjną płytę zespołu „The Punishment of Luxury”. Wydanie albumu zapowiedziano na 1 września 2017 r.

„Piątki z nową muzyką” – to inicjatywa światowej branży muzycznej, której celem jest wprowadzenie wspólnego światowego dnia premier muzycznych. Projekt został uruchomiany 10 lipca 2015 roku. Od tego dnia na całym świecie nagrania pojawiają się w sprzedaży w tym samym momencie – w piątki o godzinie 00.01 czasu lokalnego. Dotyczy to zarówno internetowych serwisów muzycznych, jak i tradycyjnych sklepów.

ZPAV, działając na rzecz rozwoju rynku muzycznego, rozpoczął cykle spotkań „Piątki z nową muzyką”, na których prezentowane są premierowo lub przedpremierowo materiały z nowych na polskim rynku albumów muzycznych. Spotkania te skierowane są do mediów a także przedstawicieli branży muzycznej. Chcemy zbudować miejsce otwarte na każdy rodzaj muzyki, gdzie osoby zainteresowane muzyką zawodowo będą mogły po raz pierwszy usłyszeć nową twórczość artystów. Miejsce przyjazne zarówno wielkim gwiazdom jak i początkującym artystom.