Czwartego kwietnia, w samo południe, w Studio U22 odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca najbliższą edycję Record Store Day. Wspólnie ze sklepem muzycznym Winylowa oraz Wydawnictwem Muzycznym Fono przygotowaliśmy spotkanie dla mediów oraz fanów czarnych płyt, które przybliżyłoby historię, ideę, a także planowane wydawnictwa z okazji RSD.

Record Store Day to święto niezależnych sklepów muzycznych. Na świecie obchodzone będzie po raz dwunasty, w Polsce oficjalnie po raz pierwszy. Do polskiej edycji Record Store Day przystąpiły w tym roku 24 sklepy muzyczne z całej Polski. Są to niezależne sklepy stacjonarne, ponieważ jednym z warunków uczestnictwa w Record Store Day jest prowadzenie tego rodzaju działalności. W RSD nie mogą uczestniczyć sklepy sieciowe, internetowe ani hurtownie muzyczne.

Powyższe informacje zgromadzonym gościom przedstawili Tomasz Sikora (Winylowa) oraz Katarzyna Widz (WMFono), którzy w rozmowie z Marcinem Bąkiewiczem (Dyrektor Muzyczny Antyradia) powiedzieli m.in. o zasadach przystąpienia do Record Store Day, pierwszych polskich winylach RSD, ambasadorach RSD czy też atrakcjach przewidzianych na to wydarzenie.

Wszystkie szczegóły dotyczące Record Store Day w Polsce można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia www.recordstoredaypolska.com oraz fanpage www.facebook.com/recordstoredaywpolsce

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV