Czerwcowe spotkania z nową muzyką w Studio U22 zaczęliśmy z prawdziwym przytupem. Wczoraj na Ujazdowskich mieliśmy przyjemność gościć jedną z najzdolniejszych wokalistek (bardzo) młodego pokolenia Roksanę Węgiel, która w rozmowie z Mateuszem Szymkowikiem przybliżyła zgromadzonym szczegóły jej debiutanckiego albumu. Wydarzenie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z nową muzyką”.

Roksana Węgiel to bez wątpienia jedno z muzycznych objawień ostatnich lat. Jej debiutancki singiel „Żyj” w serwisie YouTube wyświetlono prawie 13 mln razy, a Roksana otrzymała za niego złotą płytę podczas gali Bestsellery Empiku 2018. Utwór „Obiecuję”, do którego nakręcono teledysk, obejrzano już ponad 6 mln razy. Młoda wokalistka nagrała również singiel „Zatrzymać chwilę” w duecie z Edytą Górniak na potrzeby promocji filmu animowanego Hotel Transylwania 3, w którym użyczyła głosu postaci Lucy. Roksana została triumfatorką Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2018 zdobywając pierwsze, historyczne zwycięstwo dla Polski. Nagranie występu, którym zwyciężyła w Junior Eurovision Song Contest oraz teledysk do utworu „Anyone I Want To Be” biło rekordy popularności w serwisie YouTube i łącznie obejrzało je ponad 40 mln osób. Trzeba przyznać, że to imponujący start kariery.

Wszystko powyższe wpłynęło również na to, że na Ujazdowskich 22 pojawiło imponujące grono mediów, chcących towarzyszyć Roksanie w oficjalnym zaprezentowaniu jej debiutanckiego albumu. Przedpremierowy odsłuch wydawnictwa utwierdził wszystkich w przekonaniu, że te piosenki są skazane na sukces i ze sporym powodzeniem zawojują tegoroczne lato.

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV