Osobiste teksty, przebojowy pop i nowoczesna elektronika – właśnie taka jest nowa płyta Sarsy. Premierowe spotkanie z wydawnictwem „Zakryj” zostało zorganizowane w dniu jego oficjalnej premiery w restauracji Aurelio. Wydarzenie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV – „Piątki z Nową Muzyką” i połączone było z wernisażem prac artystki.

Na albumie „Zakryj” znajdziemy różnorodny materiał – zarówno nostalgiczne utwory balladowe, jak i bardziej energiczne kompozycje. To 11 utworów, które wyróżniają się na tle innych rodzimych artystów. Sarsa konsekwentnie tworzy swój własny styl i pozycjonuje swoją twórczość w obrębie szlachetnego popu. Nad albumem artystka pracowała w swoim studio w Gdyni, a oficjalna premiera „Zakryj” odbyła się 24 maja 2019 r.

Podczas wyjątkowego wydarzenia, które zostało zorganizowane z okazji premiery, artystka opowiedziała krótko o swoim nowym albumie i zaprezentowała kilka utworów na żywo. Na scenie towarzyszyli jej muzycy, z którymi pracowała nad wydawnictwem oraz Iwona Cichosz – polska aktorka i tłumaczka polskiego języka migowego, która migała teksty wykonywanych przez Sarsę utworów.

Koncertowi i spotkaniu z Sarsą towarzyszyła wystawa obrazów jej autorstwa. Każdy z obrazów był malarską interpretacją innego utworu muzycznego, który znalazł się na płycie „Zakryj”.

„Inspiracją artworku albumu jest zjawisko synestezji oraz moje przekonanie, że muzyka to nie tylko dźwięki, ale wielowymiarowe zjawisko. Muzykę można pokazać w kolorach czy znakach” – wyjaśnia Sarsa.