8 maja 2019 jest datą, która złotymi zgłoskami zapiszę się w historii Studio U22. Tego dnia odbyło się wyjątkowe – bo setne – spotkanie odsłuchowe, któremu towarzyszyła wizyta zespołu Sorry Boys. Artyści stanęli na wysokości zadania, podobnie jak zaproszeni goście, którzy tego wieczoru przybyli licznie na Ujazdowskie 22. Wydarzenie, jak 99 poprzednich, odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z nową muzyką”.

Środowy wieczór 8maja w Studio U22 minął pod znakiem miłości. Miłości ubranej w dźwięki i emocje, jakie towarzyszyły nam przez całe spotkanie z zespołem Sorry Boys. To właśnie dzięki nim setny odsłuch zrealizowany w ramach „Piątków z nową muzyką” miał tak wyjątkową oprawę i przebiegł w absolutnie niezwykłych okolicznościach. Wydarzenie rozpoczęło się od krótkiej retrospekcji i podsumowania dotychczasowych działań Studio U22. Piotr Welc, prezes Digital Open Group oraz jeden z gospodarzy U22, przypomniał najważniejsze momenty z historii Studia oraz podziękował wszystkim partnerom, jacy pomagali lub wciąż pomagają przy realizacji spotkań odsłuchowych. Wystąpieniu z pewnością towarzyszył duch wspomnień, bowiem te już niemal sto spotkań z nową muzyką, to masa wrytych w pamięć chwil, tysiące zdjęć, ponad setka zaproszonych artystów, dziesiątki nowych znajomości i jedno, wyjątkowe miejsce, w murach którego się to wszystko wciąż odbywa.

Po części wspominkowej rozpoczęło się spotkanie z Belą Komoszyńską, Tomaszem Dąbrowskim oraz Piotrem Blakiem, czyli zespołem Sorry Boys, który zaczarował zgromadzonych swoją opowieścią o „Miłości”. Z rozmowy dowiedzieliśmy się, że „Miłość” to pierwszy w pełni polskojęzyczny i najbardziej piosenkowy album zespołu, na którym znalazło się 11 utworów wypełnionych nośnymi melodiami i dojrzałymi tekstami Beli Komoszyńskiej. Ponad godzinna dyskusja z zespołem nie zakończyła jednak samego spotkania. Artyści wraz z gospodarzami przygotowali niespodziankę dla zgromadzonych, jaką był akustyczny mini-koncert Sorry Boys, którzy w oszczędnych aranżacjach zaprezentowali kilka utworów nie tylko z najnowszego wydawnictwa, ale również z poprzednich płyt. W ten oto sposób – prawdopodobnie najlepszy z możliwych – zakończył się setny przedpremierowy odsłuch, który jednocześnie rozpoczął odliczanie do kolejnej setki.

Jeszcze raz dziękujemy zespołowi Sorry Boys, że uświetnili swoją obecnością setny odsłuch, zrealizowany w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z nową muzyką”. Uśmiechy i słowa podziękowania kierujemy również do wszystkich tych, którzy pojawili się tego wieczoru na Ujazdowskich 22. Było pięknie – absolutnie, absolutnie!

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV.