Przedpremierowa prezentacja nagrań w Studio U22

Kolejnym wydarzeniem, które odbyło się w Studio U22 w ramach inicjatywy Związku Producentów Audio Video „Piątki z Nową Muzyką”, było spotkanie z zespołem blaszanym Sinfonia Varsovia Brass. Tego dnia, zgromadzeni w Studio U22 goście mogli przedpremierowo przesłuchać  album w towarzystwie artystów.

 „To chyba pierwsza taka płyta na naszym fonograficznym rynku. Legendarna sekcja dęta Sinfonii Varsovii z bogatymi perkusjonaliami, oferuje nam rewelacyjną płytę z muzyką inspirowaną kinem. Zapomniana tradycja big-bandów jazzowych i orkiestr wojskowych, w powiązaniu ze świetnie zestrojoną klasyczną sekcją blachy – wszystko to tworzy świat brzmień nieznanych do tej pory na naszej profesjonalnej muzycznej scenie.”  – tak o albumie pisze dziennikarz Polskiego Radia, Paweł Sztompke.

Spotkanie z muzykami zespołu poprowadziła redaktor naczelna magazynu Presto – Kinga Wojciechowska. Artyści opowiedzieli o płycie i procesie jej tworzenia. Po rozmowie, zgromadzeni w Studio U22 dziennikarze mieli możliwość przedpremierowego odsłuchu materiału. Na zakończenie muzycy Sinfonii Varsovii złożyli podpisy na ścianie U22.