Gośćmi kolejnej odsłony „Piątków z Nową Muzyką” byli Dawid Mędrzak, Kamil Worek i Maciej Hubczak, czyli ¾ zespołu Sonbird. Artyści zaprezentowali swój pierwszy album długogrający i opowiedzieli o procesie jego produkcji, a także dali krótki występ na żywo. Wydarzenie odbyło się w Studio U22 w ramach inicjatywy ZPAV.

„Głodny” to pierwszy album długogrający muzyków pochodzących z Żywca. Znajduje się na nim 10 utworów utrzymanych w stylistyce indierockowej. Jest to studyjny zapis dotychczasowych osiągnięć zespołu, który mimo krótkiego stażu, zdążył pokazać się na takich festiwalach, jak: OFF Festival, Męskie Granie czy Kraków Live Festival.

„W nagraniu tej płyty bardzo pomógł nam Łukasz Olejarczyk – producent, który otworzył nasze głowy. Pokazał nam, że to, co działa na koncertach, niekoniecznie musi zadziałać studyjnie. Dzięki temu to było dla nas niesamowicie ciekawe doświadczenie; zarówno stresujące, jak i inspirujące – musieliśmy wyjść z naszej strefy komfortu. I za to mu bardzo dziękujemy” – powiedział Dawid Mędrzak, wokalista grupy.

Debiutanckie wydawnictwo zespołu Sonbird „Głodny” będzie dostępne w sprzedaży od 22 lutego, a już dzisiaj można je znaleźć w serwisach streamingowych.

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV