Wszyscy, którzy 28 lutego odwiedzili Studio U22 mieli szansę doświadczyć kosmicznej energii. Naszymi gośćmi byli Tomek Leś i Mr Kiewicz, czyli zespół JASSNO. Muzycy zaprezentowali coś wyjątkowego i niecodziennego – koncert, który sprawił, że wszyscy poczuliśmy to, co pierwotne i naturalne. Wydarzenie zostało zorganizowane z okazji 1. urodzin grupy.

JASSNO to nowatorski projekt muzyczny wykorzystujący terapeutyczną moc gongów i mis dźwiękowych oraz swobodna przestrzeń nieskrepowanej, instrumentalnej improwizacji wspartej nowoczesną technologią gitarowych efektów oraz wizualizacji. Połączenie pierwotnego z nowoczesnym, harmonijnego z nieokrzesanym oraz ambientowego z niepowtarzalnym wprowadza muzyków i publiczność w sferę wzajemnej, emocjonalnej wymiany, a każde takie wspólne, kosmiczne spotkanie inspirowane jest wyjątkowością miejsca i czasu.

Częstotliwość 432 Hz jest pierwotna i naturalna, stąd też nazywa się ją również częstotliwością kosmiczną i dźwiękiem harmonizującym. Wszystkie naturalne dźwięki występujące w przyrodzie, np.: szum drzew, brzęczenie owadów czy szum płynącej wody są dźwiękami o tej częstotliwości. Tak brzmi i wibruje przyroda. To właśnie w ten sposób strojone są nasze instrumenty i dzięki temu przynosimy zupełnie nowe wymiary i kojące częstotliwości do muzyki improwizowanej.

28 lutego byliśmy gospodarzem takiego doświadczenia. Zespół JASSNO zaprezentował swoją muzykę naszym gościom, którzy tego dnia przybyli na Ujazdowskie. Podczas spotkania grupa świętowała swoje 1. urodziny.

 

Zdjęcia: Marcin Olszewski / Soundrebels