Premierowy odsłuch albumu „7” w Studio U22

6 marca 2017 roku w Studio U22 przy Alejach Ujazdowskich odbyło się kolejne spotkanie w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Tym razem zaproszeni goście uczestniczyli w przedpremierowym odsłuchu „7” – nowej płyty grupy Voo Voo w towarzystwie członków zespołu – Wojciecha Waglewskiego, Mateusza Pospieszalskiego, Karima Martusewicza oraz Michała Bryndala.

„Voo Voo nagrało świetną, stonowaną muzycznie płytę, na której skrzy się
od emocji. Wojciech Waglewski, ten stary mistrz, spełnia się w prostocie,
na skrzyżowaniu muzyki źródeł, bluesa i piosenki
tak o albumie „7” czytamy w recenzji Jacka Świądera z wyborcza.pl. Na najnowszą płytę zespołu składa się siedem utworów odpowiadających dniom tygodnia. Jednak tydzień dla muzyków z Voo Voo zaczyna się w „Środę” a kończy we „Wtorek”.

Zgromadzeni dziennikarze mieli szansę wysłuchać nagrań z nowej płyty zespołu na dzień przed jego oficjalną premierą. Odsłuch podzielony był na dwie części, a między nimi zaproszeni goście mogli zadawać pytania członkom zespołu Voo Voo. Artyści chętnie opowiadali o nowym materiale i o tym, jak powstawał, a także o technicznych aspektach nagrywania albumu. Dowiedzieliśmy się również skąd pomysł na tytuł płyty. Mateusz Pospieszalski, saksofonista zespołu, wyjaśnił, że siódemka jest liczbą mającą wiele znaczeń w różnych kulturach. Po zakończonym odsłuchu artyści złożyli autografy na ścianie naszego Studio.