Zdjęcia: Dariusz Kawka

„Wieczór z Czarną Płytą” to nowy cykl spotkań odbywających się w Studio U22. Raz w miesiącu, miłośnicy winylowego brzmienia będą wspólnie słuchać najlepszych rockowych wydawnictw na najwyższej jakości sprzęcie. Na pierwszy ogień poszła kultowa płyta zespołu Pink Floyd – „The Dark Side of the Moon”. Spotkanie poprowadził Marcin Bąkiewicz, dyrektor muzyczny AntyRadia, które jest partnerem tego przedsięwzięcia.

Spotkanie inaugurujące nowy cykl odbyło się 9 listopada 2017 roku. Wśród zaproszonych gości znaleźli się dziennikarze muzyczni, artyści, audiofile oraz przyjaciele Studia U22, a także osoby, które wygrały wejściówki w konkursie zorganizowanym przez AntyRadio.

Odsłuchowi towarzyszyły opowieści Marcina Bąkiewicza dotyczące zespołu Pink Floyd oraz samej płyty „The Dark Side of the Moon”. Dziennikarz przybliżył historię grupy, opowiedział o tym, jak powstawała płyta oraz jak wyglądała promująca ją trasa koncertowa. Goście dowiedzieli się również, że album znajduje się w pierwszej trójce najczęściej kupowanych płyt na świecie – zajmuje raz drugie, a raz trzecie miejsce, na zmianę z „Back in Black” formacji AC/DC. Liderem w tym zestawieniu jest „Thriller” Michaela Jacksona.

„Wieczór z Czarną Płytą” był możliwy dzięki partnerowi wydarzenia – firmie Acoustic Dream, która zapewniła profesjonalne zasilanie. Odsłuch albumu „The Dark Side of the Moon” w najwyższej jakości odbył się na audiofilskim zestawie T+A. Spotkanie umiliła Wyborowa Pernod Ricard, która zapewniła drinki przygotowane na bazie Ballantine’s Hard Fired.