W warszawskim Studio U22 miała miejsce premiera nowości wydawniczych wytwórni Howard Records. Z jej ramienia zaprezentował się zespół RASP Lovers z płytą „Romantic Alternative Schizophrenic Punk oraz Kamil Piotrowicz i Irek Wojtczak z albumem „Plastic Poetry”. Spotkanie odbyło się w ramach „Piątków z Nową Muzyką” organizowanych z inicjatywy Związku Producentów Audio Video.

Howard Records to nowa wytwórnia płytowa założona przez Kamila Piotrowicza. Na ten moment ma ona pięć pozycji wydawniczych: Lawaai, Wojtczak/Piotrowicz, RASP Lovers, Kamil Piotrowicz Sextet, Hałlva. To twórcy, którzy prezentują muzykę z zupełnie różnych światów. Howard Records stawia na indywidualizm i poszukiwanie nowych muzycznych połączeń.

Gatunki muzyczne z jednej strony porządkują muzyczny świat, a z drugiej go uszczuplają. Muzyka jest dużo bardziej organicznym tworzywem. Można ją tworzyć bez szufladek, schematów i ograniczeń – powiedział Piotrowicz.

Pierwszy odsłuch należał do grupy RASP Lovers, czyli projektu gitarzysty Szymona Wójcika. W skład zespołu wchodzą także: Jerzy Mączyński (saksofon tenorowy), Marcel Baliński (fortepian i MICROkorg), Rafał Różalski (kontrabas), Bartosz Szablowski (perkusja).

Trudno wpisać ich w jeden rodzaj muzyczny. To miks punku, awangardowego jazzu, elektroniki, muzyki improwizowanej oraz alternatywnego rocka. Za główny cel stawiają sobie zabawę formą i łamanie schematów poprzez zestawianie elementów na pierwszy rzut oka daleko leżących od siebie. Ich debiutancka płyta „Romantic Alternative Schizophrenic Punk” mimo kontrastów i muzycznych oksymoronów tworzy spójną kompozycję. Album składa się z 11 niestandardowych utworów, a jego premiera zapowiedziana jest na 25 października.

Marcel Baliński o twórczości zespołu powiedział:

Każdy z nas ma background jazzowy, ale chcieliśmy się odciąć od tego świata. Nie dlatego że nie lubimy tej muzyki, ale dlatego że chcemy poszukiwać nowego brzmienia. Z tego powodu nie chcemy określać gatunkiem tej płyty.

Kolejnym albumem, z którym zapoznali się goście U22, była płyta „Plastic Poetry” autorstwa Kamila Piotrowicza i Irka Wojtczaka. Wspólny materiał jest wynikiem autorskiej i całkowicie improwizowanej sesji zarejestrowanej w listopadzie 2018 roku w Bielsku-Białej. Duet ten tworzą dwaj utalentowani i wielokrotnie doceniani muzycy: Irek Wojtczak – saksofonista, improwizator i kompozytor oraz  Kamil Piotrowicz – pianista i kompozytor.  Oficjalna premiera płyty „Plastic Poetry” odbędzie się 16 października na festiwalu Idealistic w Kophenhadze

O przyjemną atmosferę spotkania zadbała marka Ballantine’s, a możliwość odsłuchu płyty w najwyższej jakości dźwięku umożliwił profesjonalny sprzęt od firm SVEDA AUDIO i Nautilius.

Autorem zdjęć jest Darek Kawka/ZPAV