23 maja 2018 roku w Studio U22 odbyło się kolejne spotkanie w ramach inicjatywy ZPAV – Piątki z Nową Muzyką. Tym razem zaproszeni goście uczestniczyli w przedpremierowym odsłuchu albumu „Miuosh | Smolik | NOSPR”  – wspólnego projektu katowickiego rapera Miuosha i jednego z najbardziej uznanych polskich producentów – Smolika. 

Zgromadzeni w U22 dziennikarze mieli szansę wysłuchać nagrań z tego albumu na dwa dni przed jego oficjalną premierą. Na wydawnictwo „Miuosh | Smolik | NOSPR” składają się najważniejsze utwory Miuosha,w które Smolik, wbrew oczekiwaniom wielu, wmieszał  wiele mocnych, rockowych i elektronicznych brzmień. Całość została połączona z symfonicznymi dźwiękami orkiestry pod kierownictwem Jana Stokłosy. Projekt został zaprezentowany na scenie katowickiego NOSPR-u na początku tego roku, a cały koncert, w którym gościnny udział wzięli: Kasia Nosowska, Piotr Rogucki, Natalia Grosiak, Kasia Kurzawska oraz Kev Fox zarejestrowano. Odsłuch albumu odbył się na zestawie Sveda Audio Blipo + Chupacabra.

Tradycyjnie podczas spotkania odbyła się rozmowa z twórcami albumu. Miuosh opowiedział o pomyśle na zaproszenie do projektu własnie Smolika. Producent z kolei mówił o technicznej stronie pracy nad produkcją takiego przedsięwzięcia, a Jan Stokłosa wyjaśnił jak wygląda praca muzyków z Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia.Odsłuchowi towarzyszył również pokaz dołączonych do płyty materiałów video, który odbył się na telewizorze marki SAMSUNG. 

Atmosferę spotkania podgrzewał jak zwykle bar Ballantine’s serwujący drinki na bazie tego trunku.

 

Zdjęcia: Darek Kawka/ZPAV