Wczoraj w Studio U22 zabrzmiały konkretne gitarowe riffy. Wszystko za sprawą zespołów Trzynasta w Samo Południe oraz Hope, które przybliżyły zgromadzonym swoje ostatnie wydawnictwa, a także zaprezentowały wybrane utwory w wersji akustycznej na żywo! Wydarzenie odbyło się w ramach inicjatywy ZPAV „Piątki z nową muzyką”.

Hope to czołowi reprezentanci polskiego rapcore’u, z powodzeniem sprawdzający się na krajowych i zagranicznych scenach. W ciągu wieloletniej działalności dzielili scenę z legendami pokroju Limp Bizkit, Body Count, Head PE. Hope to również laureaci popularnego programu Must Be the Music, a także eliminacji do Przystanku Woodstock. Na Ujazdowskich przedstawiciele zespołu – z dużą dozą dobrego humoru – opowiedzieli o trzecim albumie formacji, zatytułowanym „Name it”. Choć sami wprost nie chcą być kojarzeni z Limp Bizkit, to z pewnością fanom Limpów można śmiało polecić ich twórczość.

Trzynasta w Samo Południe zdobyła serce publiczności udziałem w programach telewizyjnych Must Be the Music oraz X-Factor. Slot Art, Czad Festiwal, Eleven Bike Fest – to tylko nieliczne festiwale na których można było ich zobaczyć. Grali u boku takich artystów jak: Uriah Heep, Perfekt, Kult, AcidDrinkers, Lady Pank, Ira, Dżem czy Big Cyc. W Studio U22 muzycy zespołu przybliżyli swój najnowszy album o nazwie „II”, który śmiało można by postawić na półce dobrego, klasycznego blues-rocka.

Na koniec zespoły w na w pół improwizowanym jamie udowodnili, że wersy Peji czy Liroya można śmiało i swobodnie zarapować w akompaniamencie klasycznie brzmiących gitar oraz… harmonijki ustnej! Uśmiechy i oklaski pojawiały się same.

Zdjęcia: Dark Kawka/ZPAV